Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Yeni Web Sitemiz Nasıl Olmuş ?

Sonuçlar

Yaşlı kadın için istihbarat devreye girdi

Yaşlı kadın için istihbarat devreye girdi

Çal’ın Akkent mahallesinde 75 yaşındaki Ümmü Coşdan feci şekilde dövülerek gasp edilmişti. Ocak ayında gerçekleşen olayın ardından gözaltına alınanlar oldu, ancak jandarma zanlının kim olduğuna dair delil bulamadı.

Ümmü Coşdan’ın torunu da gözaltına alınmıştı. Zanlı yakalanamadı, ancak güvenlik güçleri olayın peşini bırakmıyor. Son olarak yaşlı kadının torununun arkadaşı olan 7 kişinin daha ifadesine başvuruldu. İstihbaratta görevli iki kişi olayla ilgili görevlendirildi. Devlet, yaşlı kadını darp ve gasp eden zanlının yakalanması için istihbarat birimini de harekete geçirdi.

OLAY NASIL OLMUŞTU

Akkent’te yalnız yaşayan Ümmü Coşdan’ın evine giden bir kişi, yaşlı kadından bir bardak su istedi. Coşdan suyu verdi. Eve gelen genç adam, suyu içtikten sonra yaşlı kadına saldırdı. Feci şekilde övdükten sonra boynunda asılı olan altını kapıp kayıplara karıştı. Jandarma, o bardaktan su içen zanlıya ulaşmak için bardağı Ankara Jandarma Kriminal Laboratuvarı'na gönderdi. DHA profili belirlenince zanlının yakalanması da kolaylaşacak.