Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Yeni Web Sitemiz Nasıl Olmuş ?

Sonuçlar

Bu atkı her tarafta karşınıza çıkabilir

Bu atkı her tarafta karşınıza çıkabilir

Sosyal medyada Çal Garası fırtınası esiyor. Tam bir fenomen olan Çal Garası atkısıyla dünyanın her tarafında fotoğraf ve görüntü çektiren Çallılar, bunları sosyal medyada yayınlıyor. Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Çal Belediyespor’un taraftarları neredeyse dünyanın her tarafından “Çal Garası” yazılı atkılarla fotoğraflar çekip, sosyal medyada paylaşıyor.

Almanya’da Bayern Münih’in ünlü Stadı Allianz Arena’dan Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’na, Beşiktaş Vodafone Areda’dan Galatasaray’ın Türk Telekom Arena Stadı’na, Denizli Atatürk Stadı’ndan İzmir’e kadar bir çok tribünde Çal Garası taraftarları “Çal Garası” atkısını açıyor. ABD’den Kanada’ya, İsviçre’den Hollanda’ya kadar dünyanın neresinde olursa olsun buralarda yaşayan Çallılar, Çal Garası rüzgarı estiriyor. Çal Garası öylesine fenomen oldu ki; çocukladan yaşlılara, gençlerden kadınlara kadar Çallılar, Çal Garası atkıları ve flamalarıyla fotoğraflar çektirip sosyal medyada paylaşıyor.

ANITKABER’DE AÇTILAR

Son olarak İsviçre’de yaşayan Reyhan Çilbirci ve Doğan CÇilbirci isimli kardeşler, tatil için geldikleri Denizli’den Ankara’ya giderek, Anıtkabir’i ziyaret etti. Çilbirci kardeşler, Atatürk’ün mozelesinin yanında Çal Garası atkısıyla fotoğraf çektirip, sosyal paylaşım adreslerine koydu. Reyhan Çilbirci, “Çal Garası marka oldu. İsviçre’de, Avrupa’da ve dünyanı değişik yerlerinde yaşayan Çallılar, bu atkı ile tanınıyor. Çin’de bile Çal Garası atkısı görmek mümkün. Ankara’da Ata’nın huzuruna Çal Garası atkısıyla çıktık” dedi.