Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Yeni Web Sitemiz Nasıl Olmuş ?

Sonuçlar

Şimdi de Çin'de ortaya çıktı

Şimdi de Çin'de ortaya çıktı

Sadece Denizli'de değil, yurt dışında da 'Çal Garası' fırtınası esiyor. Bölgesel Amatör Lig 8.Grup'ta mücadele eden ve son olarak Aydın temsilcisi Bozdoğan Belediyespor'u 1-0 mağlup edekek zirve yarışını sürdüren Çal Belediyespor'un atkısı dünyayı dolaşmaya devam ediyor.

Çal Belediyespor, futbol dünyasında 'Çal Garası' olarak anılıyor. Çallılar, yurt içinde ve yurt dışında her yerde bu atkıyla fotoğraf ve görüntü çekip, sosyal medyada paylaşıyor. Amerika'dan Kanada'ya, Almanya'dan Afrika'ya, İsviçre'den Asya'ya kadar atkı tüm dünyayı dolaşırken, fenomen de oldu.'Çal Garası' atkısı son olarak Çin'de ortaya çıktı. Denizli'de faaliyet gösteren Springday Isıtma-Soğutma Sistemleri firmasının yetkililerinden Yakup Akçin, iş görüşmesi için gittiği Çin'de Çinli firmalara Çal Garası atkısı hediye etti.

Yakup Akçin, "Çallı olarak takımımızla ve atkımızla gurur duyuyoruz. Bu atkı dünyayı dolaşıyor. Çal'ın tanıtımında en önemli etken atkımız ve ftubol takımımız oldu. Çin'den ithalat yaptığımız firmaların temsilcileri de Çal Garası atkısını çok sevdi. Çal Garası, tüm Çallılar için imaj ve gurur abidesi oldu" diye konuştu.

Çal Garası